Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme

Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme
0 175

Bilgisayardan İnstagram’a video yükleme nasıl yapılır? İnstagram insanların fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı yapabildikleri, çok fazla kullanıcı sayısına ulaşmış bir sosyal medya platformudur. Burada içerik üretirken gelişmiş fotoğraflar ve editlenmiş video içerikleri nedeniyle bilgisayardan yüklemek isteyebilirsiniz.

Bu durumda Bilgisayardan İnstagram’a video yükleme adımları oldukça basittir. Yapılan son güncellemeler ile artık fotoğraf ve video içeriklerini site üzerinden doğrudan yüklemeniz mümkündür. Bunun için izlenecek adımlar şunlardır;

Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme
Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme
  • İnstagram web üzerinden hesabınıza giriş yapın
  • Sonrasında ana sayfada sağ üst köşede bulunan + işaretine tıklayın
  • Video içeriğini bulmak için bilgisayardan seç butonuna tıklayın
  • Sonrasında aradığınız video içeriğini bularak yayınlamaya hazırlayın

Belirtilen adımları takip ederek Bilgisayardan İnstagram’a video yükleme işlemlerini tamamlayarak reels ya da IGTV gibi video içerikleri yayınlamanız mümkündür.

Bilgisayardan İnstagram’a Çoklu Fotoğraf Yükleme

İnstagram’ın en sevilen özelliklerinden biri kesinlikle çoklu fotoğraf özelliğidir. Burada kaydırmalı olarak 10 fotoğrafa kadar çoklu fotoğraflar atmak mümkündür. Bu sayede kararsız kaldığınız, hepsini beğendiğiniz ve birini seçmeniz yerine birden fazla yayınlayabilmeniz mümkün olacaktır. Bu işlem için uygulanan yöntem telefonda ya da bilgisayarda aynı şekilde yapılmaktadır.

Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme
Bilgisayardan İnstagram’a Video Yükleme

Bilgisayardan İnstagram’a çoklu fotoğraf yükleme işlemi için fotoğraflarınızı bir klasöre atın. Sonrasında fotoğraf yükleme aşamasında yapılan işlem video için uygulananla aynıdır. Bilgisayarınızda web üzerinden hesabınıza girin, fotoğraf yükleme için ana sayfadaki sağ üst köşede yer alan + işaretine tıklayın. Sonrasında fotoğraflarınızdan ilkini seçin. Seçtiğiniz fotoğraftan sonra sağ altta yer alan art arda fotoğraf simgesine tıklayın ve diğerlerini de eklemeye devam edin.

Bu şekilde istediğiniz fotoğrafları seri halinde yükleyebilirsiniz. Açıklama ekleme, kırpma ve efekt kullanma gibi işlemlerden sonra Bilgisayardan İnstagram’a çoklu fotoğraf yükleme işlemi tamamlanabilmektedir.

İnstagram Video Ekleme Programı

İnstagram video ekleme programı çoğunlukla edit yapmak ve video kalitesini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu programların bir artı özelliği de ürettiğiniz video içeriğini İnstagram video şablonuna uygun olarak oluşturduktan sonra İnstagram hesabınızda doğrudan paylaşım yapabilmenizi sağlamaktadır. Ancak İnstagram video ekleme programı olmadan da istediğiniz zaman video yükleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.