Dünyada En Çok Kullanılan Bilgisayar Programları

Dünyada En Çok Kullanılan Bilgisayar Programları
0 417

Dijital alemin hayatımıza sağladığı kolaylıklar ve zorluklar artık herkes tarafından bilinmektedir.7 den 70 e herkesin öğrendiği bilgisayar ve android işletim sistemleri, program ve uygulamaları şirketlere milyar dolar kazandırmaktadır. İşte bu alemde en çok tercih edilen ve zengin içerikleri ile herkesin kolayca ulaştığı dünyada en çok kullanılan bilgisayar programları hangileridir?

Google Chrome

Bİlinen internetin icadından bu yana var olan ve hala en çok kullanılan program Google chrome’ dur. Arama motoru olarak görev yapan sistem pek çok bilgilere sahip olan a dan Z ye kişisel verilere bile ev sahipliği yapar.

Firefox

Henüz 10 yıldır kullanımda olan Firefox en fazla tercih edilen programlardan biridir. Google Chrome kullanmayanlar için yan tercih olarak bilinir.

Skype

Görüntülü konuşma ve toplu konferansların arası sayılan Skype; ilk kurulduğu yıllarda iş insanları arasında tercih ediliyordu. Daha sonra kişisel sohbetler için de kullanıma açıldı ve en fazla kullanılan uygulamalardan biri oldu.

Dünyada En Çok Kullanılan Bilgisayar Programları
Dünyada En Çok Kullanılan Bilgisayar Programları

İTunes

iPhone kullanıcıları için vazgeçilmez bir program olan iTunes Apple tarafından kurulmuş bir Google play tarzı programdır. iPad veya iPod satın almak isteyenler için mecburi bir programdır.

Libre Office

Microsoft Office programlarının yerini alacak olan program sayesinde iş hayatında yer işgal eden Excel, powerpoint gibi uygulamaları satın almadan kullanıma açan nadide bir programdır.

Cleaner

Eski veya virüslü dosyaları tespit ederek temizlenmesini sağlar. Böylece PC de yer açarak yavaşlamayı engeller. Haliyle en çok tercih edilen programlardan biridir.

Malware Bytes

Antivirüs programlarının yetersiz kaldığı durumlarda uzmanlar tarafından önerilen bu sistem sayesinde acil durumlarda kesinlikle çok işe yaramaktadır. Her bilgisayarda olması gereken program en fazla kullanılan antivirüs uygulamalarından sayılır.

UTorrent

İnternetten Utorentleri indirmek için kullanılan programlardan biridir. Reklam engelleme konusunda oldukça başarılı olduğu bilinse de alternatif programlar önerilmektedir.

Avast

Yine bir antivirüs programı olarak bilinir 2-4 yıl arası PC korumasını sağlayan başarılı program hala popülerliğini koruyarak en fazla tercih edilen bilgisayar programları arasında yerini almıştır. İlerleyen yıllarda siber saldırıların olası artışı nedeni ile antivirüs programları giderek önemini kazanacak, siber güvenlik için vazgeçilemez parçalar olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.