Flash Bellek Biçimlendirme Programı

0 26

Flash bellek biçimlendirme programı, özellikle flash belleklerinde sorun yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde her türlü veriyi depolamak için kullanılan flash bellekler bazı durumlarda sorun çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise oluşan bu arızaları ve hataları gidermek için flash bellek biçimlendirmesi yapılmaktadır.

Flash Bellek Biçimlendirme Programı

Flash Bellek Biçimlendirme Program Çeşitleri Nelerdir?

Flash bellek biçimlendirmesi, flash belleğin fabrika ayarlarına döndürülmesi işlemi olmaktadır. Flash bellek biçimlendirmelerinde ise flash bellek içerisinde ki bilgiler ve veriler tamamen silinmektedir. Bu nedenle flash bellek biçimlendirmesi yapmadan önce mutlaka bellek içerisinde yer alan bütün verilerin yedeklenmesi gerekmektedir.

Yapılan bu biçimlendirme işleminden sonra flash bellek sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Bu bağlamda flash bellek biçimlendirmesinde kullanılan programlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • HP USB Disk Biçimlendirme Programı
  • USB Disk Storage Format Tool

HP USB Disk Biçimlendirme Programı

En ünlü teknoloji markalarından birisi olan HP’nin ürettiği bir program olan HP USB Disk Biçimlendirme Programı ile flash bellekler kolaylıkla biçimlendirilebilmektedir. HP USB Disk Biçimlendirme Programı ile NTFS ve FAT32 formatında olan flash belleklere format atılmaktadır. En iyi flash bellek programlarından birisi olan bu program ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Flash Bellek Biçimlendirme Programı

HP USB Disk Biçimlendirme Programı indirildikten sonra kurulum gerekli olmayıp, sadece yönetici olarak çalıştırılarak flash bellek biçimlendirmesi pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. HP USB Disk Biçimlendirme Programı bellek biçimlendirmesinin yanı sıra, flash bellekte bulunan hataları da onarmaktadır.

USB Disk Storage Format Tool

En iyi flash bellek biçimlendirme programlarından birisi de, USB Disk Storage Format Tool programı olmaktadır. USB Disk Storage Format Tool programı ile hem flash belleklere format atılabilmekte, hem de bellekte bulunan bütün hatalar ve sorunlar giderilmektedir.

En çok kullanılan flash bellek biçimlendirme programlarından birisi olan USB Disk Storage Format Tool, aynı zamanda bellek içerisinde bulunan bütün kötü yazılımları da bulup, bunları silmektedir. Ufak boyuta sahip olan bu program, internet üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. USB Disk Storage Format Tool programı indirilip, kurulduktan sonra yine ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

esenyurt escort