İndirme Dosyaları

İndirme Dosyaları
0 234

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak farklı özellikte bilgisayar ve telefonlar ortaya çıkıyor. İnsanlar, bu elektronik ürünlere kolaylıkla sahip olabiliyor. Bu aletleri etkili kullanmak için program indirmek gerekiyor. Program indirmeyi bilmeyenler indirme dosyaları konusunu araştırıyor.

Dosya İndirme Ücretsiz Mi?

İnternette her konuda uygulama bulunabiliyor. Sağlık, teknoloji, gündem, sosyal medya gibi konular uygulamalar aracılığıyla takip edilebiliyor. Telefon veya bilgisayar kullanıcıları uygulamalara ücretsiz ulaşabiliyor. Ancak her uygulama ücretsiz olmuyor.

Bazı uygulamalara ulaşmak veya tam sürümünü kullanmak için ücret ödemek gerekiyor. Bu ücretler 2TL ile 600 TL arasında seyrediyor. Fiyatlar yıldan yıla değişebiliyor. Kullanıcılar ücret ödemek istemediğinden genelde programların demo sürümlerini kullanıyor.

Bilgisayara En Çok İndirilen Programlar

Bilgisayarlar yıldan yıla değişiyor ve gelişiyor. İnsanlar son seri bilgisayarlara yöneliyor. Çünkü bu bilgisayarlar daha donanımlı daha kaliteli oluyor. Bilgisayar alındıktan sonra kurulumu gerekiyor. Kurulum yapabilmek için bazı dosyaları indirmek gerekiyor.

Ülkelere göre bilgisayar kullanımı farklılık gösteriyor. Ancak dünya genelinde en çok indirilen programlar değişmiyor. Bilgisayarlara en fazla indirilen uygulamalar şunlar:

  • Google chrome
  • Mozilla firefox
  • Google drive
  • Hangouts
  • Microsoft

En çok indirilen programlar genelde Google şirketinin alt yapısıyla oluşturuluyor.

İndirme Dosyaları
İndirme Dosyaları

Telefona En Çok İndirilen Programlar

Günümüzde her yaştan insan telefon kullanıyor. Telefon artık bir ihtiyaç olarak görülüyor. Kullanılan cihazların yarısından fazlasını akıllı telefonlar oluşturuyor. Akıllı telefonlarlarla dünya gündemi kolaylıkla takip edilebiliyor.

Akıllı telefon kullananlar, indirme dosyalarına Google Play Store ve App Store üzerinden ulaşıyor. Telefona en çok indirilen uygulamalar:

  • Instagram
  • Tik Tok
  • Facebook
  • Messenger

Kullanıcılar sosyal medya uygulamalarını daha çok seviyor.

Bilgisayara Dosya İndirme

Bilgisayara dosya indirirken dikkatli olmak gerekiyor. Yapılacak yanlış bir işlem bilgisayara virüs girmesine neden olabiliyor. Bunun için çocukların tek başına bilgisayar kullanması önerilmiyor. Çünkü çocuklar yanlış sitelere girebiliyor.

Bilgisayarlara dosya indirmek için internete bağlı olmak gerekiyor. Uzmanlar, dosyanın resmi siteden indirilmesini öneriyor. Bilgisayara inen dosyaların kurulumu gerekiyor. Kurulum kolaylıkla yapılabiliyor.

Telefona İndirilen Dosyalar Nerede

Gün içerisinde birçok dosya indiriliyor. Bunların yarısı Google play store üzerinden gerçekleşiyor. Ancak bazı kişiler dosyaların nerede olduğunu bulamıyor. Android işletim sistemli telefonlarda indirilen dosyalar menüde görünüyor.

İos işletim sistemine sahip telefonlarda ise indirilen programlar download dosyasına düşüyor. Uygulamayı bu dosyadan çıkarmak gerekiyor. Yoksa uygulama kullanılamıyor. Telefona inen dosyaları kurmak için uzman kişilerle irtibata geçilebiliyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.