Telefon Programları

Telefon Programları
0 293

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Telefon kullanan kişi sayısı artıyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak telefonlar da gelişiyor. Hem dünyada hem ülkemizde en çok akıllı telefonlar kullanılıyor. Akıllı telefonu olanlar telefon programları hakkında araştırma yapıyor.

Telefon Programları Ne İşe Yarar

Her yaştan insan telefon kullanıyor. İnsanlar telefonla her şeyi yapabiliyor. Telefon uygulamaları hayatımızı kolaylaştırıyor. Sosyal medyadan gündeme sağlıktan teknolojiye iletişimden eğitime birçok konu uygulamalar sayesinde takip ediliyor.

Programlar, insanların boş vakitlerini dolduruyor. İnsanlar, zaman öldürmek yerine telefondan gazete, dergi okumayı tercih ediyor. Telefon programlarına ulaşmak isteyenler internetten yardım alabiliyor.

Telefon Programlarına Nereden Ulaşabilirim

Birçok kişi akıllı telefon sahibi olmak istiyor. Günümüzde her markanın akıllı telefonu bulunuyor. İnsanlar, akıllı telefonları bilgisayar gibi kullanabildiği için tercih ediyor. Bilgisayarda yapılan her işlem akıllı telefonda da yapılıyor. Bunun için gerekli programların indirilmesi gerekiyor.

Android işletim sistemine sahip telefon kullananlar Google Play Store aracılığıyla, İOS işletim sistemini kullananlar ise App Store aracılığıyla telefon programlarına ulaşabilir.

Telefon Programları Ücretli Mi?

Telefonların belli bir kapasitesi bulunuyor. Bu kapasite aşılamıyor. Günümüzde genellikle 128 GB alanı olan telefonlar tercih ediliyor. Çünkü uygulamaların kapladığı alan artıyor. Birçok telefon uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların çoğuna ücretsiz sahip olunabiliyor.

Bazı uygulamaları telefona indirmek için ücret ödemek gerekiyor. Ücretler 2 TL ile 300 TL arasında seyrediyor. Seçilen uygulamaya göre fiyat değişebiliyor.

Telefon Programları
Telefon Programları

En Çok Kullanılan Telefon Programları

Şirketler yaklaşık 3 ayda bir yeni uygulama geliştiriyor. Bu uygulamalar birçok aşamadan geçtikten sonra kullanıcılara sunuluyor. İnsanlar akıllı telefonlarından sosyal medyayı takip etmeyi seviyor. Bundan dolayı sosyal medya uygulamaları en iyi programlar arasında yer alıyor.

En çok indirilen 5 telefon programı şu şekilde:

  • Youtube
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Facebook
  • Messenger

En çok indirilen programlar yıldan yıla değişebiliyor.

Telefon Programlarını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamaları kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Dijital dünyada kullanıcılar kolaylıkla kandırılabiliyor. Kötü amaçlı kişiler, kullanıcıların bilgisini çalmaya çalışıyor. Kişisel verilen çalınmaması için bilgileri hiç kimseyle paylaşmamak gerekiyor.

Bazı uygulamalar, çocuklar için zararlı içerikler bulunduruyor. O içerikleri gören çocukların psikoloji bozuluyor. Bundan dolayı çocukların tek başına telefon kullanmaması öneriliyor. Çocuklar telefon kullanırken anne veya babanın kontrol etmesi gerekiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.