VLC Player Yükle

VLC Player Yükle
0 232

VLC Media Player, özgür ve açık kaynak kodlu olan, platformlar arası bir ortam oynatıcı olarak biliniyor. Programla çeşitli bütün ortam dosyalarını ve akış protokollerini oynatmak mümkündür. VLC Player yükle işlemi bilgisayarı olan bütün herkes için önemli olarak nitelendirilebilir.

Peki, medya oynatıcısı VLC Media Player indirmek nasıl oluyor? VLC Media Player nasıl yüklenir ve kullanılır ve özellikleri nelerdir? Bu soruların yanıtını sizler için resimli olarak hazırladık. Fakat yanıtlara geçmeden önce programın özelliklerine ve ne iş yaptığına yakından bakmakta yarar var.

VLC Medya Player Nasıl İndirilir?

Bütün bu özellikleri kullanmak için ilk olarak VLC Media Player indir işlemini eksiksiz yapmak gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken şey işletim sisteminize göre 32 bit ya da 64 bit seçimi yapmanız. İndirilen 2021 güncel VLC programını açıp kuruluma geçmek gerekiyor.

VLC Medya Player Nasıl Kurulur?

VLC Media Player indir işlemini yaptıktan sonra masaüstünüzdeki VLC dosyasının üstüne gelip sağa tıklayıp açın.

Kurulum sihirbazına geldiğiniz zaman hoş geldiniz ekranında yer alan ileri sekmesine tıklayın.

Burada bileşen seçimi ortaya çıkacaktır. Burada istediğiniz bileşenleri seçmeniz gerekiyor. Daha sonra hedef dizinini belirledikten sonra kur butonuna basıldıktan sonra program ilerleyecektir.

VLC Player Yükle
VLC Player Yükle

VLC Kodek Dosyaları Nelerdir?

VLC Medya Player çok fazla kodek çalıştırabilir. Zaten VLC de bu nedenle çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

VLC Medya Player programının desteklediği kodek türlerini şu şekilde listelemek mümkündür:

  • MPEG-1
  • MPEG-4
  • MPEG-2
  • DivX
  • mp3
  • ogg

Yukarıda sayılan formatlar ve kodekler en çok kullanılanlardır. VLC Bu formatları desteklediği gibi piyasada yer alan diğer kodekleri de destekliyor. Böylece bilgisayarınızda her türlü ortam dosyasını oynatma olanağınız oluyor. Böylece ek bir kodek indirmeye de gerek kalmıyor.

VLC Nasıl Bir Yazılım?

VLC, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir yazılım olup kullanan kişilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu durum da medya player programının kullanım sıklığını artırmaktadır. Birçok kişinin tercih ettiği ve kullanımı giderek artan VLC, en kaliteli yazılımlar arasında yer alıyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.