Windows 10 Oyun Açılmıyor Kesin Çözüm

Windows 10 Oyun Açılmıyor Kesin Çözüm
0 333

Windows 10 şu anda en çok kullanılan windows sürümü olarak biliniyor. Windows 10 özellikleri, görünüşü ve temaları ile diğer sürümlerden kendisini ayırıyor. Her sürüm gibi bu sürümün de bazı hataları ve eksikleri olabiliyor. Özellikle oyunlar kısmında birçok farklı sorunlar göze çarpıyor.

Windows 10 Oyunlar

Bilgisayarlar ve işletim sistemleri geliştikçe içerisinde programlar da gelişiyor. Tıpkı oyunların da geliştiği gibi. Daha yüksek sürümler daha kaliteli oyunların oynanmasına olanak sağlıyor. Ancak windows 10’un bazı bilgisayarlarda oyunları açmadığı gibi şikayetler var. İnsanların bilgisayarları en çok kullanma sebeplerinden biri olan oyunlar, açılmadığında windows şirketinin başını ağrıtacak şikayetlere neden oluyor.

Oyunların Windows 10’da Açılmama Nedenleri

Her ne kadar windows 10 özelinde bakılsa da aslında gerçek sorun kullanıcılarda diyebiliriz. Çünkü oyunların açılmamasının en büyük nedenlerinden biri kullanıcıların bilgisayarlarını güncellememeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer neden ise sürücü güncellemeleridir. Windows 10’da olan sürücü güncellemeleri de oyunların açılmasına engel olur. Ayrıca güvenlik ağında yaşanan problemlerde bu nedenlerden biri olabilir.

Windows 10 Oyun Açılmıyor Kesin Çözüm
Windows 10 Oyun Açılmıyor Kesin Çözüm

Kesin Çözüm

Oyunların açılmaması büyük bir sorun gibi görünse de çözümleri gayet basittir. Uygulanacak kesin çözümlerle oyunlarınızı rahatlıkla açabilir ve oynayabilirsiniz.

Windows 10 oyun açılmıyor kesin çözüm için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Eğer oyununuz açılmıyorsa en etkili yöntem oyunu görev yöneticisi olarak çalıştırmaktır. Bunun için bilgisayarınızda oyununuzun üzerine gelerek sağ tık yapın ve görev yöneticisi olarak başlat deyin.
  • Güncellemelerden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız sürümünüzü güncelleyin.
  • Güvenlik ağı ayarlarınıza bakınız. Güncelleme gerekliyse yapın.

Bu adımların hepsini uyguladığınızda sorununuzun giderildiğini göreceksiniz.

Windows 10 Oyunları

Windows 10 kendisinden önceki sürümlerin oynatabildiği tüm oyunları oynamanızı sağlar. Fps oyunları, internetsiz oyunlar vb. daha birçok oyunda önceki sürümlerden çok daha iyi performans alırsınız.

Windows 10’da Oyunların Performansı

Windows’un bu sürümünde oyunları çok daha iyi bir performansla sunuyor. Grafik ve oyundaki akış kalitesi çok daha üst seviyeye çıkıyor. Fps oyunlarındaki yaşanan ping sorunlarını en aza indirger. Böylelikle daha keyifli bir oyun deneyimi yaşatır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.