Windows 7’yi Windows 10 Yapma Programı İndir

Windows 7’yi Windows 10 Yapma Programı İndir
0 418

Microsoft Windows işletim sistemlerini kullananlar güncellemeleri takip ederek son sürüm işletim sistemini kullanabilir. Windows 7 kullanıcıları, bilgisayar sistem gereksinimlerini kontrol ederek Windows 10 işletim sistemine geçiş yapabilirler.

Windows 7’yi windows 10 yapma programı indir işlemlerini internet siteleri üzerinden yapabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi bilgisayarların daha iyi ve etkin kullanılmasını sağlıyor.

Windows 10 Yüklemek

Windows 7 ya da Windows 8.1 işletim sistemi sürümlerini kullananlar, ücretsiz Windows 10 yükseltme programını indirerek son sürüm işletim sistemini kullanmaya başlayabilirler. Windows 10 yüklemek, bilgisayarın sınırlarını zorlamak ve daha iyi performansla kullanılmasını sağlamak gibi yenilikler getirecektir. Program indirme siteleri üzerinden güncelleme programları indirilebilir.

Windows 7’yi Windows 10 Yapma Programı İndir
Windows 7’yi Windows 10 Yapma Programı İndir

Windows 7’yi Windows 10 Yapma

Microsoft firması, Windows işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını piyasaya sürdükten belirli bir süre sonra önceki versiyonların güvenlik desteğini kesiyor. Windows 10 kullanılmaya başladığı için Windows 7 güvenlik desteği kesilmiştir ve bu işletim sistemi için güncellemeler gelmiyor. Windows 10 yeni kurulmaya başlandığında, Windows 7 kullanıcılarına ücretsiz Windows 10 yükseltme seçenekleri sunulmuştur.

Ücretsiz Windows 10 Yükseltme İşlemleri

Windows işletim sistemlerindeki güncelleme seçeneklerini ve dosya indirme işlemlerini kullanarak, işletim sistemi yükseltmesi yapılabiliyor.

Ücretsiz Windows 10 yükletme işlemleri için şunlar yapılır;

  • Windows 10 program sayfası açılır,
  • Windows 10 indirilir,
  • Windows 10 dosyası açılır ve çalıştırılır,
  • Bilgisayarı şimdi yükselt seçeneği seçilir ve devam edilir.
  • İşlem adımları takip edilir ve kurulum tamamlanır.

Windows 10 yükseltme işlemlerinde kişisel dosyaları saklayabilir ya da tamamen sıfırlayabilirsiniz.

Dosya Yedeklemesi

Windows 7’yi Windows 10 yapmak için dosya indirme yaptığınızda, yükleme dosyasını çalıştırmadan önce bilgisayarınızda bulunan tüm dosyaların yedeklemelerini yapmalısınız. Yükleme işlemi başladığında, sistemin kurulacağı sürücü bölümünde yer alan tüm dosyalar silinebilecektir.

Windows 10 Ayarları

Windows 7 işletim sistemi güncelleme ya da program aracılığı ile Windows 10 yapmak için Microsoft Windows 10 sitesine gidilir ve aracı şimdi indir seçeneği üzerinden kurulum dosyası çalıştırılır. İşlem adımları takip edilirken, Windows 10’la gelen yeniliklere göre çeşitli ayarlar yapılır. Bu ayarlar, Windows güvenlik sistemlerinin daha iyi kullanılmasını sağlar.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.