Windows Program İndirme

Windows Program İndirme
0 170

İnsanlar yeni ve kaliteli bilgisayarlara sahip olmak istiyor. Teknolojinin gelişmesiyle farklı özellikte bilgisayarlar çıkıyor. Yeni çıkan bilgisayarlar daha küçük ve daha kibar oluyor. Yeni bilgisayar alanlar windows program indirme konusunu araştırıyor.

Nasıl Uygulama İndirilir?

Dünya’da bilgisayar üreten pek çok firma bulunuyor. Üretilen bilgisayarların yarısından fazlası Windows işletim sistemini kullanıyor. Ülkemizde genellikle Windows 10 kullanılıyor. İnsanlar yeni aldıkları bilgisayarlarla her konuyu takip edebiliyor. Genel olarak erkekler sporu takip etmeyi seviyor. Kadınlar ise daha çok modayı takip ediyor.

Bilgisayara dosya indirmek için Microsoft Store uygulamasının kullanılması gerekiyor. Bu siteye üye olup her türlü dosya indirilebiliyor. Microsoft Store dışındaki siteleri kullanan kişiler farklı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor.

Windows Program İndirme
Windows Program İndirme

Program İndirmek Ücretli Mi?

Microsoft Store’ da yüzlerce uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların yarısından fazlası ücretsiz sunuluyor. Kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden uygulamaya sahip olabiliyor. Ancak bazı uygulamaları kullanmak için ücret ödemek gerekiyor.

Ücretli uygulamalar 2 TL’den başlayıp 600 TL’ye kadar çıkabiliyor. Uygulama ücretleri her yıl değişiyor. Bazen kampanyalar oluyor. Kampanyalardan yararlanmak için uygulamayı devamlı takip etmek gerekiyor. Ücretli uygulamaları satın almak için kredi kartı kullanılıyor.

En Çok İndirilen Programlar

Ortalama bir bilgisayarda 35 tane uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar bilgisayarın daha verimli çalışmasını sağlıyor. Dünya çapında meşhur olan uygulamalar genelde Google bünyesinden çıkıyor. Her ülkenin sevdiği uygulama değişiyor. Bizim ülkemizde sosyal medya uygulamaları daha fazla talep görüyor.

En çok indirilen programlar şunlar:

  • Google chrome
  • Mozilla firefox
  • Gmail
  • Hangouts

En çok indirilen uygulamalara Microsoft Store üzerinden ulaşılabiliyor.

Mağazadan İndirilen Uygulamalar Nerede Görünür?

Gün içerisinde binlerce uygulama indirme işlemi gerçekleşiyor. İnsanlar sanat, bilim, spor, teknoloji gibi konuları takip etmek için uygulamaları kullanıyor. Ancak bazı kişiler dosya indirmede sorun yaşayabiliyor. Dosya indirirken sorun yaşayanların internet bağlantılarını kontrol etmesi öneriliyor.

Bilgisayara inen programlar download kısmında görünüyor. Dosyaların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için download kısmından çıkarılıp kurulması gerekiyor.

Windows Dosyaları İndirme

Bilgisayara dosya indirirken dikkatli olmak gerekiyor. Yapılacak yanlış bir işlem problemlere yol açabiliyor. Bilgisayarlar verimli bir şekilde çalışmak için Windows dosyalarına ihtiyaç duyuyor. Windows dosyaları genelde kurulum esnasında yükleniyor.

Kurulum esnasında yüklenmeyen Windows dosyaları daha sonra resmi site üzerinden indirilebiliyor. Windows dosyalarına ücret ödenmiyor. Windows dosyaları indirilmezse bilgisayarda bazı programlar çalışmıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.