Windows Program Tanıtımları

Windows Program Tanıtımları
0 225

İlk bilgisayarın yapılmasının üzerinden yıllar geçiyor. Geçen yıllara göre çok farklı bilgisayarlar ortaya çıkıyor. İnsanlar her zaman son sürüm bilgisayarları kullanmak istiyor. Windows program tanıtımları son sürüm bilgisayarları tanıtmak için yapılıyor.

Windows Programları

Günümüzde birçok bilgisayar üretiliyor. Üretilen bilgisayarların birçoğu Windows işletim sistemini kullanıyor. Windows işletim sistemi kolay ara yüzü, sade, şık tasarımı ile birçok kişinin beğenisini topluyor. Yeni alınan bilgisayarda Windows’un kurulması gerekiyor. Windows, bünyesinde birçok program barındırıyor. Bu programların her birinin ayrı işlevi bulunuyor.

Bazı Windows programları:

  • Powerpoint
  • Excel
  • Word

Bilgisayar ile yakından ilgilenenler Windows programlarını bilgisayarına indirebiliyor.

Windows Program Tanıtımları
Windows Program Tanıtımları

Windows Programları Ücretsiz Mi?

Windows’un birçok sürümü bulunuyor. Değişen sürüme göre programlar da değişiyor. İnternet kullanıcıları Windows programlarının ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Windows, birçok programı ücretsiz olarak sunuyor.

Bazı programların tamamını kullanmak için ücret ödemek gerekiyor. Ödenmesi gereken ücretler programa göre farklılık gösteriyor. Ancak bu ücretler genelde uygun tutuluyor.

Uzmanlar, farklı sitelerden Windows programlarının indirilmemesini öneriyor.

Windows Programlarına Nereden Ulaşılır

Windows programları hayatımızı kolaylaştırıyor. Bundan dolayı dünyanın her yerindeki kişiler bu programları indirmek istiyor. Ancak bazı kötü amaçlı kişiler, Windows programlarının sahtesini yapmaya çalışıyor. Sahte programla karşılaşıldığında şikayet etmek gerekiyor.

Windows programları, Windows’un resmi sitesinde bulunuyor. Kullanıcılar bu siteye girerek bütün programları görebiliyor.

Uygulamaların her zaman güncel tutulması öneriliyor. Güncel olmayan programlar kasma, donma yapabiliyor.

Windows Hakkında Her Şey

Windows işletim sistemi, Microsoft şirketi tarafından geliştiriliyor. Microsoft, daha iyi deneyim sunabilmek için belli aralıklarla Windows’u güncelliyor. Eski sürüm kullanan kullanıcılardan da sistemlerini güncellemesini istiyor.

Windows’ta aynı anda birden fazla dosya çalıştırılabiliyor. Bu yönüyle diğer işletim sistemlerinden ayrılıyor. Microsoft, Windows uygulamalarını standart hale getiriyor. Böylelikle uygulamaları çalıştırmak için farklı işlemler yapmaya gerek kalmıyor.

Windows 11

Microsoft devamlı kendisini yeniliyor. Ülkemizde en fazla Windows 10 kullanılıyor. Windows 10’un sade tasarımı ve işlevsel görüntüsü çok beğeniliyor. Ancak son yapılan güncelleme ile Windows 11’ e geçen birçok bilgisayar bulunuyor. Bu bilgisayarları kullananlar çok memnun kalıyor.

Windows 11 birçok yenliği getiriyor. Görev çubuğunun rengi değişiyor. Ara yüz daha farklı bir hal alıyor. Ufak dokunuşlar bilgisayar kullanıcılarının hoşuna gidiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.