Yeni çıkan Pc Programları

Yeni çıkan Pc Programları
0 184

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak farklı özellikte bilgisayarlar ortaya çıkıyor. İnsanlar bu bilgisayarlara sahip olmak istiyor. Bilgisayar alanlar yeni çıkan pc programları hakkında araştırma yapıyor.

Bilgisayarda Hangi Program Olmalı

Bilgisayarlar her alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Bilgisayarlar sayesinde insanlar gelişmelerden haberdar olabiliyor, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanabiliyor. Bunları yapmak için bilgisayarda bazı programların bulunması gerekiyor.

Bilgisayarlar internete bağlanabiliyor. Bunun için gerekli internet alt yapısı ve tarayıcı gerekiyor.

Bilgisayarda bulunması gereken bazı programları şu şekilde:

  • Google chrome
  • Mozilla firefox
  • Microsoft
  • Winamp media player

Bilgisayara dosya indirirken dikkatli olmak gerekiyor.

Popüler Bilgisayar Programları Nelerdir

Bilgisayar kullanan kişi sayısı artıyor. Çünkü bilgisayarlara artık daha kolay ulaşılabiliyor. Ancak bilgisayar alırken araştırma yapmak gerekiyor. Daha ucuz fiyata daha donanımlı ürünler alınabiliyor. Bilgisayar alındıktan sonra bazı programların indirilmesi gerekiyor. İnsanlar program indirirken güvenli, ücretsiz ve popüler programlara yöneliyor.

Bazı popüler bilgisayar programları:

  • Gmail
  • Google drive
  • Hangouts
  • Drive

Popüler programları bilgisayara indirmek için satıcıyla görüşülebiliyor.

Bilgisayar Programları Ücretsiz Mi?

Bilgisayar fiyatları her yıl zamlanıyor. Artan kura bağlı olarak zam artabiliyor. İnsanlar, bilgisayarı pahalı aldığı için programlara ücret ödemek istemiyor. Bilgisayar için oluşturulan programların yarısından fazlası ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak bazı programlara ücret ödemek gerekiyor.

Ücretli programların fiyatları 3TL ile 800 TL arasında değişiyor. Demo programların tam sürümünü almak için de ücret ödemek gerekiyor. Tam sürümlerde birçok ilgi çekici özellik bulunuyor. Ücret ödemek istemeyenler genellikle demo sürümü kullanıyor.

Dünyada En Çok Kullanılan Bilgisayar Programları

Ülkemizde genellikle Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar kullanılıyor. Farklı ülkelerde farklı işletim sistemli bilgisayarlar kullanılıyor. Çünkü milletlerin bilgisayardan beklentisi değişiyor. Dünyada en fazla kullanılan programlar genelde Google bünyesinden çıkıyor.

Dünyadaki bilgisayarlarda en fazla Google chrome kullanılıyor. Ardından Mozilla firefox geliyor. Bu iki programla bilgisayar internete bağlanıyor.

Bilgisayar Programları Zararlı Mı?

Bilgisayar programlarını yetişkin kişilerin kullanması öneriliyor. Bazı programlarda çocukların görmemesi gereken içerikler bulunuyor. Bu içerikleri gören çocukların psikoloji bozulabiliyor. Çoğu program doğru kullanılırsa zararlı olmuyor.

Bilgisayar oynayan çocuğun yalnız bırakılmaması gerekiyor. Bazı kişiler kullanıcıların kart bilgilerini çalmaya çalışıyor. Çocuklar bu tuzağa düşebiliyor.

Pc programlarına internet üzerinden ulaşılabiliyor. Zarar görmemek için programların resmi internet sitesini kullanmak gerekiyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.